A nagyfeszültségű és erősáramú berendezések létfontosságú szerepet játszanak az elektromos hálózatokban, különösen az energia elosztásában és átvitelében. Ezek a rendszerek nagy feszültségen működnek, általában több száz kilovoltos (kV) feszültségen, és rendkívül nagy áramerősséggel dolgoznak. A gyártási és szerelési folyamat során különös figyelmet kell fordítani a biztonsági előírások és a minőségi szabványok betartására, mivel a nagyfeszültségű rendszerek hibája súlyos következményekkel járhat.
A gyártás során különféle komponenseket állítanak elő, például transzformátorokat, megszakítókat, szakaszolókat, elosztó berendezéseket és egyéb vezérlő rendszereket. Az egyes alkatrészek tervezésénél figyelembe kell venni a mechanikai terheléseket, hőtermelést és hűtési igényeket, hiszen a nagyfeszültségű rendszerek jelentős hőt termelnek működés közben. Az alkatrészek szerelése során különös figyelmet kell fordítani a szigetelésre, hiszen ez a legfontosabb elem a rövidzárlatok és más üzemzavarok megelőzésében.
A telepítés során a nagyfeszültségű berendezéseket gondosan összekötik az elektromos hálózattal, különböző szerelőmunkákkal, amelyek nagyfokú szakértelmet és speciális eszközöket igényelnek. A biztonsági rendszerek, mint például a védelmi relék és megszakítók, elengedhetetlenek a hálózat stabilitásának fenntartásához és a túlterhelések elleni védelemhez. Az ilyen berendezések hosszú távú megbízhatósága a tervezési és gyártási minőségen, valamint a precíz szerelésen múlik.